سهمیه سوخت تاکسی‌ها باید افزایش یابد

آذر 11, 1398

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، گفت: مقدار سهمیه سوختی که برای رانندگان تاکسی درنظر گرفته شده است کفاف پیمایش آنها را نمی‌دهد و نیاز است که این سهمیه افزایش یابد.

سعید قیصر، مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره سهمیه سوخت رانندگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور مربوط به شهرهای کمتر از 200 هزار نفر جمعیت است ولی طبیعتا مقدار سهمیه‌ای که برای تاکسی‌ها و حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده کفاف میزان پیمایش آنها را نمی‌دهد و سهمیه آنها باید افزایش یابد. 

وی ادامه داد: اصلاح سهمیه‌های سوخت قابل انجام است و سهمیه‌هایی که فعلا اعلام شده قطعی نیست و ما در حال بررسی این موضوع هستیم. 

 مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور ادامه داد: در بعضی از شهرها نیز جایگاه سوخت CNG نداریم ولی خودروهای تاکسی آنها دوگانه‌سوز هستند بنابراین پیگیر هستیم تا سهمیه آن خودروها نیز مانند خودروهای تک‌سوز باشد و این مشکل  را نیز بتوانیم به این شکل برطرف کنیم.

قیصر یادآور شد: سهمیه آژانس‌ها و سرویس مدارس نیز در حال بررسی است و آمار پیمایش آنها را در حال تطبیق با سهمیه بنزین می‌دهیم و آن را مجددا به دستگاه‌های ذی‌ربط و هیات دولت اعلام می‌کنیم. 

وی بیان داشت: افزایش کرایه‌ها اجتناب‌ناپذیر است ولی بسته‌های حمایتی را در نظر گرفته‌ایم تا مانع افزایش کرایه تاکسی‌ها شویم. 

 مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور خاطرنشان کرد: طبیعتا سهمیه‌ای که برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته‌اند بر روی آن کار کارشناسی صورت نگرفته است و ما به دنبال اصلاح سهمیه‌های بنزین هستیم. 

قیصر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه تعداد از شهرها جایگاه CNG ندارند گفت: در حال حاضر حدود 600 شهر ما فاقد جایگاه CNG بوده که از این شهرها تعداد 188 شهر دارای تاکسی دوگانه‌سوز هستند ولی خودروهای عمومی دوگانه‌سوز دارند که باید سهمیه آنها تک‌سوز شود. 

جدیدترین نوشته‌ها